Pozycjonowanie stron - jak zaistnieć w internetowej wyszukiwarce.

Cześć!

Część z Was posiada swoje strony internetowe. Niektórzy mają blogi inni różnego rodzaju firmy - sklepy, portale, strony informacyjne swoich firm. Biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w XXI wieku, kiedy to internet jest wszechobecny oraz coraz bardziej potężny posiadanie swojego internetowego 'kawałka podłogi" jest jak najbardziej trafnym pomysłem.

Dzięki internetowi informacje o naszych usługach czy produktach mają dużo większą szansę dotrzeć do ogromnej ilości odbiorców, dzięki czemu część z nich może stać się naszymi klientami.Jednak samo założenie strony www nie wystarcza do tego aby osiągnąć sukces. Każda strona opublikowana w internecie gdzieś tam krąży  na bliżej nie określonym miejscu w wyszukiwarce. Bardziej prawdopodobne jest to, że znajduje się  na  miejscu dużo dużo dalszym niż byśmy tego sobie życzyli.
Jak więc sprawić aby nasze strony internetowe były łatwo dostępne dla potencjalnych klientów i zajmowały wysokie miejsca w wyszukiwarkach internetowych? Nie jest to takie trudne jak może się wydawać. Sami możemy mieć problem z wybiciem się i raczej nie mamy co liczyć na pierwsze TOP 5 miejsc w wyszukiwarce Google. Na szczęście "potrzeba matką wynalazku", a w tym wypadku chyba bardziej pasowałoby by określenie "jest popyt - jest podaż". Skoro zaistniała potrzeba świadczenia usługi takiej jak pozycjonowanie stron to powstały też firmy właśnie tym się zajmujące. 


Na czym polega pozycjonowanie stron? To złożony proces polegający między innymi na pozyskiwaniu aktywnych linków, przy czym ważna jest ich jakość bardziej niż ilość. Ważne też aby nasze treści miały odpowiednie słowa kluczowe w tekście. Strona powinna być dostosowana do wyświetlania się na urządzeniach mobilnych - nie oszukujmy się, większość ludzi przegląda internet wyszukując w nim różnych informacji właśnie poprzez smartfony. Jest tak wygodniej i szybciej.
Nasza witryna powinna się szybko ładować, być przejrzysta i zawierać optymalne treści. To wszystko może okazać się skuteczne jeżeli będziemy konsekwentnie trzymać "rękę na pulsie", ale do tego potrzebny jest nam i czas i doświadczenie. Dlatego warto sięgnąć po pomoc odpowiedniej agencji SEO. Agencje takie zajmują się naszą stroną profesjonalnie i zwykle gwarantują konkretne wyniki. Warto też pamiętać, że cudów nie ma - nawet z pomocą agencji nasza strona nie wskoczy na pierwsze miejsce po jednym dniu, ani nawet po tygodniu. Jednak dzięki sukcesywnej pracy pracowników takiej agencji dostajemy gwarancję, że za konkretnie "jakiś czas" wyniki się pojawią. 

Ja jestem za mały żuczek aby korzystać z takich usług. Nie zależy mi też aktualnie  na tym aby Malinkowy Świat , świat internetowy podbijał - ważni są dla mnie Ci odbiorcy, którzy zaglądają tutaj bez reklamy <3 
Jednakże nie wykluczam, że przyjdzie czas i może zechcę wskoczyć level wyżej i zająć się blogowaniem bardziej na poważnie. A może uda mi się otworzyć wymarzony sklep internetowy z naturalnymi kosmetykami? W takiej sytuacji sama na pewno skorzystałabym z usług Agencji SEO, aby moja strona wskoczyła  nieco wyżej w wyszukiwarce .
A co Wy sądzicie o pozycjonowaniu stron? 

Pozdrawiam Was cieplutko.
Malinka M. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka