Power bank - kieszonkowe źródło energii.

Cześć!

Power bank to inaczej bank energii. Równie dobrze możemy określić go mianem przenośnej ładowarki czy zewnętrznej baterii.
Jak już wspomniałam jest to urządzenie przenośne służące do ładowania baterii za pomocą portu USB ( bądź microUSB ) . Takie urządzenia wyposażone są w baterie litowo - polimerowe lub litowo - jonowe, które można ładować wielokrotnie. Są to urządzenia odpowiednie do magazynowania energii.


Jak działa taki power bank
Za pomocą kompatybilnego portu / wejścia przekazuje zgromadzoną energię innym urządzeniom. W tradycyjnych power bankach podawany jest prąd o napięciu 5 V i natężeniu 11 - 2 amperów, jednakże są też urządzenia wspierające szybkie ładowanie.
Niektóre z tych że urządzeń posiadają dwa wejścia USB, co pozwala na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Te najpojemniejsze power banki mają w sobie nawet kilka razy więcej energii niż przeciętny smartfon. Przeciętna pojemność takiej baterii wynosi 4000 do 30 000 miliamperogodzin (mAh). 

Co naładujemy power bankiem?
Wszystko. Wszystko co posiada odpowiednie wejście :)
Osobiście posiadam w domu takie urządzenie. Korzystamy z niego z córkami w podróży, podczas awarii prądu o które nie trudno przy obecnych zawirowaniach pogody. Ratuje nam telefony, czytnik e-booków, tablety czy nawet w skrajnych przypadkach laptopa. 
W pracy również dodatkowe źródło energii w razie czego jest niezbędne. Myślę, że większość z nas posiada power banki w swoim domu.

Na rynku jest ogrom różnych power banków. Możemy wybierać w kształtach, kolorach czy wielkości. Oczywiście różnią się one też pojemnością, parametrami oraz ceną. Natomiast najprostsze urządzenia tak naprawdę nie są drogie, można już kupić power bank za ok. 40 zł.
Przykładem może być Bateria Puro Power bank 4000 MAH . W tej niewielkiej cenie mamy dwa wejścia dzięki czemu możemy ładować dwa urządzenia jednocześnie. Dodatkowo jedn z nich obsługuje technologię szybkiego ładowania - Puro Fast Charger Technology.


W cenie do 100 zł dostaniemy już power bank o większej pojemności jak na przykład Bateria Puro Power Bank  9000 MACH, Bateria  Puro Power Bank 7800 MAH 12W. Takie baterie spokojnie wystarczą przeciętnemu użytkownikowi smartfona, tabletu, słuchawek czy czytnika. 

Możemy oczywiście zaszaleć i zainwestować w coś naprawdę solidnego, pozwalającego gromadzić bardzo dużo energii jak na przykład kosztująca, bagatela 1600 zł, bateria POWER BANK PRO XTORM . To maleństwo mieści aż 41'600 mAh co pozwala na naprawdę solidne ładowanie. Ten power bank jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami USB / USB-C / AC (Laptopy, iPhone, iPad, MacBook, smartfony, tablety, słuchawki, golarki, itp.).
Doskonale taka pojemność sprawdzi się na dłużnych wyjazdach.

A czy Wy macie w sowim domu power bank? Często z niego korzystacie? Jakie pojemności się u Was sprawdzają? 

Pozdrawiam.
Malinka M.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka