Sąd? Tylko z prawnikiem.

Cześć.

Życie rzadko kiedy jest łatwe, przyjemne i usłane różami. Oczywiście chcielibyśmy aby wiodło nam się dobrze i los nie rzucał nam kłód pod nogi, ale  to nie takie proste.

Zdarzają się niestety sytuacje które wyprowadzają nas z równowagi, zaburzają spokój i wykańczają psychicznie oraz fizycznie. Mam na myśli sprawy wymagające wizyty w sądzie i uporania się z całym zagmatwanym systemem prawnym i papirologią. 

Rozwodzimy się na ten przykład a to niesie za sobą nie tylko napisanie i wniesienie samego pozwu o rozwód, ale również ustalenia podziału majątku, opieki nad ewentualnymi dziećmi czy alimentami. Umierają nam bliscy i musimy uporać się z podziałem czy uzyskaniem spadku. Często toczą się sprawy o odszkodowanie , różnorakie sprawy sądowe gospodarcze czy nawet upadłość konsumencka.

To wszystko są tematy, w które nie zagłębiamy się dopóki nas nie dotyczą. Często szukamy wtedy  informacji w intrenecie próbując samodzielnie uporać się z sformułowaniem pism czy ustaleniem toku postepowania . Niestety zazwyczaj jest to za mało. Zaczynając od spraw spadkowych poprzez rozwodowe a na upadłości konsumenckiej kończąc powinniśmy dla własnego bezpieczeństwa i spokoju zasięgnąć rady u specjalistów. 

Każda sprawa wymagająca kontaktu z zawiłościami przepisów prawnych powinna być prowadzona przez kogoś kompetentnego, co pozwoli nam oszczędzić pomyłek ( nie rzadko kosztownych i odwlekających wszystko w czasie) .

Możemy poszukać darmowych porad prawnych w naszych miastach , skorzystać z usług kancelarii prawnych dostępnych w internecie jak na przykład  https://www.i-kancelaria.pl/ bądź też prawników dostępnych stacjonarnie.

Im bardziej skomplikowana sprawa tym większe znaczenie ma wybór dobrego prawnika czy też adwokata.  Sama w ostatnich miesiącach byłam w sytuacji, w której byłam przekonana że poradzę sobie bez pomocy a w momencie kiedy trafiłam pod skrzydła osoby kompetentnej okazało się że bez niej było by ciężko. Cieszę się że skorzystałam z fachowego doradztwa i jeżeli po zakończeniu prywatnych batalii w sądzie będę jeszcze kiedyś musiała borykać się z czymś podobnym to od razu z profesjonalnym wsparciem prawnika.

Życzę Wam abyście nigdy nie byli w sytuacji wymagającej tak bliskiego spotkania z prawem, ale jeżeli już to się stanie to wybierajcie pomoc doświadczonych prawników.

Pozdrawiam.

Malinka M.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka