Przeczytane w maju.

 Cześć.

Maj był kolejnym mieisiącem który obfitował w obowiązki i problemy, które zajeły mi wiecej czasu niż bym tego sobie życzyła. W związku  z tym, po raz kolejny mialam zecydowanie za mało czasu na czytanie. Znalazły się jednak  dwie  książki które udało mi sie przeczytać
Tytuł: Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7

Autor: Lucinda Riley

Kategoria: Romans, Literatura obyczajowa 

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.

Podążając za sensacyjnymi doniesieniami prawnika rodziny, Georga Hoffmana, który być może ustalił tożsamość zaginionej siostry, Maja i Ally wpadają na jej trop w winnicy w Nowej Zelandii. Znajdują też rysunek niezwykłego pierścienia ze szmaragdem w kształcie gwiazdy. Dla dziewcząt rozpoczyna się wyścig z czasem, aby jak najszybciej odnaleźć Zaginioną Siostrę, żeby mogła razem z pozostałymi siostrami złożyć wieniec na Morzu Egejskim, w miejscu, gdzie Ally ostatnio widziała jacht ojca, Pa Salta.

Niestety Mary McDougal, właścicielka pierścienia, która jako jedyna może potwierdzić, że jej córka Mary Kay rzeczywiście jest Zaginioną Siostrą, właśnie wyruszyła w podróż dookoła świata. Siostry udają się więc kolejno do Nowej Zelandii, Kanady, Anglii, Francji i Irlandii, ale nieuchwytna Merope wciąż wymyka im się z rąk. Wygląda na to, że wcale nie chce, by ją odnaleziono.

Całą serię czytało mi się zaskakująco przyjemnie. Poruszająca  i wciągająca, pozostawiająca lekki niedosyt. Ciesze się, że zdecydowałam się poznać historie wszystkich sióstr. Dobra pozycja do czzytania na plaży ;)

Autorka Cyklu "Siedem sióstr" zmarła niestety niedawo w związu  z czym nawet gdybyśmy chcieli kontynuacji tej uroczej powieści, poznania nieodkrytych jeszcze wątków to jest już niemożliwe.Tytył: "Gwiazdor" 

Autor: Piotr C.

Kategoria: Obyczajowe i romanse


Szczęśliwe zdjęcia, smutne życie.

Oto Benek. Bernard, nie Benedykt. Scenarzysta, alkoholik i lekoman. To najgorsza chwila w jego życiu. Ma 40 lat. Nie ma ochoty na seks. Zapchał mu się zlew. Mieszka w Warszawie, jest zima.

I jeszcze ktoś wali do jego drzwi. Za chwilę warszawska lala na wycieraczce okaże się łapówką, a prosta prośba od Rygla – napakowanego sterydami rapera – stanie się morzem problemów, które zmienią Benka na zawsze.

Przyjaźń kontra sława, miłość kontra koks. Eskortki, modelki, celebrytki.

Pieniądze, ścianki, prochy, kolorowe drinki, social media i gwiazdy showbizu.

Świat o którym marzysz i którego nie chcesz poznać.

Warszawa jest kobietą, która nocą pokazuje swoje tajemnice.

Zobacz, komu zazdrościsz.

Ksiązka wciąż w tym samym klimecie i temacie co poprzednie tego autora. Głównie sex, alkohol i dość smutno . Nie żałuję że przeczytałam, ale szału nie było. Mam wrażenie że czegoś tu zabrakło. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lato to czas drzew pełnych owoców i remontów. W jednym i w drugim przypadku, przyda się solidna drabina.  W każdym gospdarstwie domowym tak naprawde taki sprzet znajdzie zastosowanie i powinien być na stanie , choćby do pomocy w wieszaniu firanek:) W drabinę zaopatrzyć można się w https://sklep.drabiny.info/ , który oferuje solidny sprzęt w przystępnej cenie.

Pozdrawiam.

Malinka M.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka