Co warto zobaczyć w wakacje.

 Cześć!

Choć aura za oknem wcale tego zdaje się  nie potwierdzać to wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy chętnie wyjdziemy nie tylko z domu ale też wyruszymy w Polskę i świat.  W związku  z tym chciałam bym dziś Wam przybliżyć kilka atrakcji turystycznych znajdujących się w obrębie naszego państwa, które warto odwiedzić .

Dolina Miłości to urokliwe miejsce w sam raz na wyciszający spacer. Nie tylko dla par czy rodzin, ale również samotny spacer w takim miejscu przypadnie do gustu wielu osobom. Bliskość przyrody, cisza i piękne widoki. Dolina Miłości znajduje się w Zatoni Dolnej Na swojej mapie ma zaznaczonych około 20 punktów, które warto zobaczyć w tym stawy Adama i Ewy czy Wzgórze Ruin. Zarówno mnie jak i córkom odkąd zamieszkaliśmy w betonowych czterech ścianach w bloku bardzo brakuje bliskości przyrody, dlatego przy najbliższej okazji na pewno się tam wybierzemy. 

Latarnia w Kołobrzegu znajduje się przy wejściu do portu. To 26 metrowa atrakcja, na którą warto się wspiąć aby podziwiać widok na port wojenny i handlowy oraz panoramę miasta i oczywiście samo morze. Znajdziemy tam również kawiarnię, więc możemy spokojnie odpocząć po wspinaczce.

Kolejne są atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku , wszak to nie tylko kopalnie i węgiel.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie to ciąg korytarzy dostępnych dla turystów. Jaskinia to całe 5 kilometrów spaceru 100 metrów pod ziemią  Jest tam też specjalna trasa na której możemy sprawdzić swoją kondycje we wspinaczce!

Mała Japonia w Karkonoszach to z kolei fantastyczny ogród japoński, w którym znajdziemy atrakcje w klimacie azjatyckim. Znajdziemy tam Park Rozrywki, sklep z  produktami japońskimi czy prywatne muzeum w którym możemy podziwiać zbroje japońskie. 

ART MUSEUM BONSAI to kolekcja drzewek, która zachwyci każdego wielbiciela roslin. Znajdują się tu okazy liczące ponad 100 lat!

Myślę, że ciekawych miejsc na spędzenie wolnego czasu nie brakuje, byle tylko tego czasu wolnego nam nie zabrakło. Życzę Wam kochani, abyśmy w tym roku zdążyli odwiedzi jak najwięcej miejsc zanim znowu pozamykają nas w domach z powodu korony nie na głowie ;) 

Pozdrawiam cieplutko.

Malinka M. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka