Ciśnieniomierze, aparaty niezbędne w każdym domu.

Cześć!

Ciśnienie zbyt wysokie ( nadciśnienie), czy też ciśnienie zbyt niskie to problemy, które dotyczą nie tylko ludzi w podeszłym wieku. Choć nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że to właśnie z wiekiem problemy te się nasilają.

Warto więc zadbać o to aby w naszym domu był choć jeden ciśnieniomierz, który pozwoli nam na kontrolę wysokości cienienia. Może to zapobiec powstaniu poważniejszych dolegliwości niż złe samopoczucie czy zawroty głowy. Najwygodniejszy w codziennym użytkowaniu wydaje się być ciśnieniomierz nadgarstkowy. 

Jak więc ciśnieniomierz nadgarstkowy wybrać?
Taki który będzie niezawodny, najlepiej nie drogi oraz przede wszystkim prosty w obsłudze. Ważne aby takim sprzętem bez większych problemów potrafili posługiwać się zarówno osoby młode jak i starsze. Nasi rodzice czy dziadkowie mogą bronić się przed samodzielnym użytkowaniem takiego ciśnieniomierza, jednakże na rynku znajdziemy takie produkty które naprawdę pozwolą przełamać ten opór. Z bliskiego otoczenia powiem Wam, że znam kobietę która wzbraniała się przed kupnem i używaniem ciśnieniomierza a teraz nie dość że namawia wszystkie koleżanki do kupna to jeszcze jak profesjonalistka sama mierzy ciśnienie innym. Można ? Można ! :)

Do wyboru mamy produkty, które są automatyczne oraz takie bardziej tradycyjne, które posiadają specjalną pompkę. Oczywiście wygodniejsze są ciśnieniomierze automatyczne gdzie kołnierz sam zaciska się na naszym nadgarstku.
Podczas wyboru odpowiedniego ciśnieniomierza warto zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę i wygląd, ale również a nawet przede wszystkim, na jego dokładność, zakres pomiaru oraz czy ma zaprogramowane automatyczne wykrywanie nadciśnienia.

CITIZEN ciśnieniomierz elektroniczny nadgarstkowy CH-618

Jest to propozycja ciśnieniomierza zaprojektowanego do stosowania przez dwie osoby. Jest on w stanie zapamiętać do 60 pomiarów.
Na wyświetlaczu LCD znajdziemy datę i czas. Całość obsługuje się jednym przyciskiem, a aparat pracuje cicho. W zestawie znajduje się również plastikowe etui do przechowywania aparatu.  


CITIZEN ciśnieniomierz elektroniczny nadgarstkowy CH617

To z kolei jest ciśnieniomierz zapamiętujący do 99 pomiarów . Na wyświetlaczu LCD również znajdziemy datę oraz czas. Sprzęt ten pokazuje średnią ostatnich trzech pomiarów i posiada funkcję automatycznego wyłączania. Również w zestawie znajdziemy plastikowe etui do przechowywania aparatu.

Oba aparaty mają 5 letnią gwarancję i kosztują niewiele ponad 100 zł.

Tak jak wspomniałam warto zainwestować w ciśnieniomierz, dla nas samych oraz dla naszych bliskich. Koszty zakupu są niewielkie a mogą pomóc nam w dbaniu nie tylko o zdrowie ale również życie.

U mnie w domu ciśnieniomierz jest i korzystamy z niego profilaktycznie. A czy w Waszych domach znajduje się aparat do pomiaru ciśnienia krwi? Jaki rodzaj aparatu posiadacie?

Pozdrawiam.
Malinka M.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka