Przeczytane w ostatnim czasie ...


Tytuł: Świst umarłych
Autor: Graham Masterton
Kategoria: Sensacja, thriller, horror

" Sierżant Kieran O’Regan tropił najgroźniejszych przestępców. Teraz nie żyje. Na cmentarzu znaleziono jego pozbawione głowy ciało z wetkniętym w gardło fletem…
To makabryczne zabójstwo jest wyraźnym ostrzeżeniem dla potencjalnych informatorów: tylko milczenie może cię ocalić. O’Regan miał bowiem dostarczyć kluczowe dowody w śledztwie dotyczącym korupcji w policji.

Dochodzenie było powiązane z aresztowaniem miejscowego dealera narkotyków, który – choć nie brakowało dowodów jego winy – uniknął kary. Gangstera wsadziła za kratki nadkomisarz Katie Maguire, która za wszelką cenę chce doprowadzić tę sprawę do końca.
Ale kiedy kolejny policjant zostanie zamordowany w ten sam sposób, Katie zrozumie, że ludzie wolą milczeć niż stracić głowę…"

Zdecydowanie pozycja dla czytelników o mocnych nerwach i żołądkach. Dość makabryczne opisy dodają smaczku całej powieści. Wartka akcja, bohaterowie z którymi szybko się polubimy. Ciekawa książka, warta poznania przez miłośników kryminałów. Tytuł: Baśniowa opowieść
Autor: Stephen King
Kategoria: Fantastyka i sci-fi

"Klucz do innego wymiaru Twojej wyobraźni
Charlie Reade to na pozór nastolatek jak każdy inny. Codzienność mija mu pod znakiem szkoły, treningów sportowych oraz spotkań z przyjaciółmi. Jego życie rodzinne dalekie jednak jest od sielanki. Od czasu śmierci matki Charliego, gdy chłopiec miał 10 lat, jego ojciec zaczął pogrążać się w rozpaczy i coraz większym uzależnieniu od alkoholu.

Wszystko zmienia się, kiedy Charlie, już jako 17-latek, poznaje Howarda Bowditcha i jego pieska Radara. Na terenie jego posiadłości Charlie trafia bowiem na zamkniętą szopę, z której zaczynają dochodzić coraz głośniejsze dźwięki, przypominające… głosy z zaświatów. Jakiś czas później odkrywa, że tajemnicza szopa okazuje się portalem do innego wymiaru. Chłopak nie zdaje sobie sprawy, jak poważne konsekwencje będzie mieć zdobycie przez siebie wiedzy na temat skrywanego portalu. Czy uda mu się ocalić każdy ze światów przed złem i niebezpieczeństwem?"

Jestem wielką fanką Mistrza Grozy i zawsze z wielką przyjemnością sięgam po jego książki. Za każdym razem liczę na duże emocje niepozwalające zapomnieć o fabule nawet po przeczytaniu. I w zdecydowanej większości poznanych powieści Kinga tak właśnie jest. Ta książka wciągnęła mnie jak wszystkie pozostałe, przeczytałam ją szybko zarywając kilka nocy. Nie zawiodłam się , historia ciekawa, wciągająca, intrygująca.  Nieco mniej straszna niż większość powieści tego autora ale zdecydowanie warta poznania .

A co Wy ciekawego czytaliście w ostatnim czasie?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ponadczasowym pomysłem na prezent dla dziecka są zdecydowanie klocki lego. Które dziecko o nich nie marzy? Kto z nas nigdy nie chciał mieć kloców lego?  Nie oszukujmy się, zdecydowana większość :)  Klocki są wspaniałym sposobem na kształtowanie kreatywności, rozwój manualny, rozwijanie wyobraźni. To wszystko sprawia, że klocki stają się nie tylko niezwykle pożądaną przez dzieci zabawką, ale również pośrednio środkiem edukacyjnym. 
Wśród klocków lego każde dziecko, bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie. Są zestawy typowo dla dziewcząt jak Lego friends, czyli zestaw do pielęgnacji kotów, dla chłopców  lego Speed Champions , mnóstwo tematycznych serii jak Marvel, Spider - Man, Batman, Lego Duplo itp.
Dlatego szukając pomysłu na prezent z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia warto rozważyć kupno klocków lego, zarówno dla najmłodszych jak również dla zupełnie dużych chłopców i dziewcząt.

Malinka M.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka