Przeczytane w kwietniu

Kwiecień obfitował już standardowo w brak czasu na czytanie, ale parę pozycji udało mi się poznać.


Tytuł: "Afera na tuzin rysiów"

Autor: Aneta Jadowska 

Kategoria: Fantastyka i sci-fi

Bywają miłe miasta. Są też te uzbrojone w kły i pazury, jak Wars i Sawa. Idealne dla kobiety, która poluje na potwory.

Nikita, do niedawna członkini Zakonu Cieni, próbuje sobie poukładać życie od nowa i znaleźć dla siebie miejsce w tkance miasta, które uważa za swoje. Interes rozkręca się powoli – o wiele więcej osób szuka zabójczyni niż najemniczki ze świeżo odnalezionymi skrupułami.

Najnowszy zleceniodawca nie chce, by zabijała… No, może tylko tych, którzy porwali jego tatusia i wujków.

Sześcioletni ryś Michaś, sąsiad Nikity, uważa ją za najfajniejszą osobę na świecie i wierzy, że na pewno zdoła odnaleźć jego zaginioną rodzinę. A Nikita jest gotowa przetrząsnąć Warsa i Sawę, byleby nie zobaczyć zawodu w jego oczach.

Nadciąga wiosna z magicznymi czkawkami, zrozpaczona wiedźma powietrza – żona jednego z zaginionych – trzęsie całym miastem, a porwani zmiennokształtni mają coraz mniej czasu… Nikita i Robin ruszają do akcji.

W co wplątała się rodzina Rudeckich?

Ile tak naprawdę wiemy o naszych sąsiadach?

I jakie demony przyjdzie obudzić Nikicie, by nie zawieść małego rysia?

Zło nigdy nie zakradło się aż tak blisko domu.

Jako fanka Anety Jadowskiej nie mogłam nie przeczytać tej książki. Jest to równie wciągająca jak wszystkie pozostałe powieści autorki. Bohaterką jest Nikita, znana  z trzyczęściowego "Cyklu o Nikicie" . Nie trzeba jednak znać poprzednich książek aby odnaleźć się w tej. 

Akcja wartka, wciągająca, przyznaję że pochłonęłam ją w jedne dzień. I wciąż chcę więcej! Tytuł: "Znalezione nie kradzione "

Autor: Stephen King

Kategoria: Sensacja, thriller, horror

Rok 1978. Morris Bellamy napada na farmę, gdzie przed światem ukrywa się genialny pisarz, John Rothstein. Naraził się Bellamy’emu nie tylko tym, że od lat niczego nie wydał. Zrobił coś gorszego: zmienił swojego zbuntowanego bohatera – idola Morrisa i jego pokolenia – w oportunistę. Czyż nie zasłużył na śmierć? Znalezione pieniądze są tylko dodatkiem do łupu. Prawdziwy skarb to sejf pełen rękopisów Rothsteina. Ale Morris długo nie będzie mógł ich przeczytać, bo trafia do więzienia – i to z całkiem innego powodu.

W 2010 roku Peter Saubers, syn jednej z ofiar ataku Pana Mercedesa, przypadkiem znajduje kufer, a w nim gęsto zapisane notesy i… 20 000 dolarów. Kiedy wkrótce Bellamy wychodzi na wolność, Peterowi zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo.

Detektyw Bill Hodges i jego dwoje pomocników muszą znowu stanąć oko w oko z szaleńcem, w dodatku mocno zdesperowanym.

Tymczasem Zabójca z Mercedesa wciąż żyje…

Kinga wielbię i chyba nie ma w tym nic dziwnego. "Znalezione nie kradzione" to druga część jakiejś trylogii, jednak nie poznałam wcześniej żadnej z nich. Nie przeszkodziło mi to w wciągnięciu się w fabułę, nie miałam wrażenia że czegoś nie rozumiem. 

Akcja na początku nieco "leniwa" z czasem nabiera tempa. Jest taka jak książka powinna być , wciągająca, interesująca i trzymająca w napięciu do końca. Cały król King ;) 


Tytuł: Cyrk Martwych Makabresek 

Autor: Aneta Jadowska 

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży

Cyrk Jutrzenka Baltazara Bączka zaskakuje dzieci nierzeczywistymi zdarzeniami! Tygrysy, zmiennokształtni, elfy, motyle wielkości słoni, atak gigantycznego pająka, aż w końcu smok Sznurówka! Czy jesteście na to gotowi?

Zbliżają się wakacje, a Franek i Finka mają je spędzić z ekscentrycznym dziadkiem, który potrafi czarować i wygląda jak skrzyżowanie Świętego Mikołaja z Willym Wonką. Tata bliźniaków nie jest przekonany, czy to dobry pomysł. Uważa, że cyrkowy świat magii dziadka nie jest właściwym miejscem dla dzieci. Przez zaklęcia Franek i Finka nie pamiętają wizyt dziadka ani prezentu urodzinowego w postaci smoka, ale… to już wkrótce się zmieni! Rodzeństwo odkrywa swoje niezwykłe zdolności i istoty, o których czytało tylko w książkach. Ale czy talent do magii pozwoli im uratować umierającą mamę?

Książeczka dla dzieci i młodzieży, ale jak już wspomniałam wyżej jestem wielbicielką tej autorki wiec nie mogłabym nie przeczytać czegoś co napisała. 

Jest to bardzo przyjemna, wciągająca, pełna magii książka o barwnych bohaterach. Będzie świetnym pomysłem na prezent i zachęceniem do czytania dla młodych wielbicieli czarów, smoków, zmiennokształtnych i magicznych zdolności .


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biżuteria jest rzeczą ponadczasową. Jest to idealny pomysł na prezent z każdej okazji. Sprawdzi się jako podarek zarówno dla pań jak i dla panów. Już od samych narodzin możemy stawiać na biżuterie, choćby w postaci personalizowanej bransoletki. Maj to czas komunii więc tradycyjnie stawiamy na medaliki, kolczyki. Panowie z każdej okazji ucieszą się zapewne z łańcuszków i sygnetów, panie natomiast ucieszy na przykład łańcuszek srebrny damski , bransoletka na kostkę, kolczyki czy kolia. Prezent taki wcale nie musi być z najdroższego materiału, sama zdecydowanie bardziej od złota wolę srebro ;) 

Kiedy nie wiemy co kupić komuś w prezencie to biżuteria będzie najlepszą i najbezpieczniejsza opcja. Z perfumami ciężko trafić, a błyskotki lubią wszyscy :)


Malinka M.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka