Przeczytane ostatnio ....

 Witajcie.

Spojrzałam na historię postów i przeraziłam się kiedy dotarło do mnie, że ostatni post z serii "przeczytane " był publikowany w czerwcu ! Cztery miesiące temu! Jak by zanucił król muzyki mało lotnej acz skocznej " jak do tego doszło? Nie wiem." 

Spieszę więc z nadrobieniem tematu, choć prawdę mówiąc pomimo absencji w pisaniu na ten temat nie ma przeczytanych pozycji zbyt wiele. To przerażające jak bardzo praca i codzienne obowiązki w ciągu ostatnich miesięcy zabierają czas do tego stopnia, że brakuje mi go na takie rzeczy jak czytanie. Tytuł : " Denat wieczorową porą" 

Autor:  Aneta Jadowska 

Kategoria : Kryminał

"Niektórzy nawet zza grobu potrafią napsuć krwi!

Anonimowe zaproszenie na Bal Tajemnic nie budzi w Marii Garstce entuzjazmu, za to w Anieli Grzebałko, jej najlepszej przyjaciółce – i owszem. A Maria, zdaniem Anieli, po prostu musi jej towarzyszyć.

Wkrótce stary dom w usteckim lesie, w samym środku śnieżycy stulecia, staje się sceną przemyślnej intrygi i konfrontacji. A ledwie Maria pomyśli, że nie może być gorzej, pojawia się trup… żeby jeden!

Gdy jej najbliżsi są w niebezpieczeństwie, Maria musi wyznać prawdę. Tylko którą właściwie? Sekrety i tajemnice, którymi przez lata obrastali goście Uroczyska, zaczynają wypełzać. Jedna noc zmieni ich życie na zawsze."

Jest to zdecydowanie jedna z moich ulubionych autorek .Aneta Jadowska. skradła moje książkowe serce dzięki serii książek o Dorze Wilk , Witkacym i całej reszcie magicznego świata, jednak cykl "Garstką z Ustki" okazał się równie wyborną lekturą.

To trzecia książka z tej serii i jak każda poprzednia wciągająca od początku do końca. Kolejny trup, kolejna zagadka do rozwiązania a wszystko to z humorem i wdziękiem charakterystycznym dla bohaterki . Polecam Wam  serdecznie wszystkie książki tej autorki, w każdej znajdzie się przygoda, kobiety z wdziękiem pakujące się w kłopoty  i naprawdę dobre poczucie humoru .


Tytuł: "Diabeł na wieży" 

Autor: Anna Kańtoch 

Kategoria : Fantastyka i sci-fi

Zbiór sześciu nastrojowych opowiadań, które łączy osoba tajemniczego Domenica Jordana. Z zawodu medyk, z zamiłowania – tropiciel magii, zagadek i spraw nierozwiązanych. Wciągające i mroczne kryminalne intrygi, błyskotliwy, inteligentny detektyw i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, czyli Anna Kańtoch w najlepszym wydaniu! "
Wcześniej miałam do czynienia tylko z jedna pozycją autorki " Trzynasty anioł ", która była interesująca aczkolwiek nie do końca zaspokoiła mój "apetyt na dobrą książkę" w tamtym czasie.  Prezentowana dziś pozycja to zbiór zaiste budzących dreszczyk grozy ale i zdrowej ciekawości 'co dalej". Polubiłam pana Jordana , to zdecydowanie postać w moim klimacie.  Trzeba to po prostu przeczytać. 

Mam nadzieję, że jesień jako pora roku wręcz stworzona do tego by połykać kolejne tomiszcza dobrej lektury pozwoli mi na to w najbliższym czasie. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wszyscy gotujemy i czerpiemy przyjemność jeżeli nie z samego procesu przygotowywania posiłku to na pewno z konsumpcji. Jednak chyba niewielu z nas lubi zmywać naczynia po tej przyjemności, prawda? Cóż więc mają w tej sytuacji powiedzieć właściciele restauracji, barów, hoteli, stołówek, jadłodajni? U nich takie mycie naczyń następuje w ilościach często hurtowych. 

la właścicieli lokali gastronomicznych powstał  sprzęt ułatwiający ten przykry obowiązek, są to zmywarki tunelowe które można znaleźć https://restoquality.pl/zmywarka-gastronomiczna/tunelowa .. Taka zmywarka to konstrukcja modułowa pozwalająca na rozbudowę sprzętu gdy zajdzie taka potrzeba  Inwestycja w taki sprzęt zapewni stały stan perfekcyjnie czystych naczyń i sztućców, co jest priorytetem przy prowadzeniu takiego biznesu.


Pozdrawiam.

Malinka M.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka