Skup książek online.

Cześć!

Chcę się z Wami podzielić dzisiaj fantastycznym sposobem na zrobienie miejsca w Waszych biblioteczkach, zarobieniu przy tym paru złotych a wszystko to bez wychodzenia z domu! Ciekawi? 

Większość "książkoholików" cierpi na nadmiar posiadanych książek, które zajmują coraz więcej i więcej miejsca w domach. Książki potrafią skutecznie zawładnąć każdą wolną półką, komodą, szafką i dobrze to rozumiem. Mało tego, że takie osoby posiadają tych książek wiele to jeszcze, oczywiście regularnie kupują kolejne. Wiadomo, promocje ;) I przychodzi w końcu taki moment, w którym zaczynamy rozważać częściowe pozbycie się naszych skarbów. Naturalnie po uporaniu się z emocjonalnym żalem wynikającym z przywiązania się do posiadanych pozycji książkowych. Nie wiem jak Wy, ale ja wewnętrznie zawsze przeżywam rozstania z książkami. Co możemy zrobić z książkami, które na przykład okazały się mało wciągające? Możemy oddać je do biblioteki, bądź sprzedać w antykwariacie. Ale, ale pamiętajmy, że mamy XXI wiek, żyjemy w dobie internetu i właśnie internet może nam pomóc w ogarnięciu tego problemu. Zapytacie jak? Skup książek online! 


Tak, tak dobrze widzicie - skup książek przez internet. Na stronie skupksiazek.pl jest możliwość sprzedania książek online. Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Mianowicie książki, które mamy do sprzedania muszą być w dobrym stanie wizualnym i posiadać wszystkie strony. Ważny jest też fakt, iż skupowane są tam książki wydane po 2006 roku. 
Do "skupu" przyjmowane są różne pozycje w tym podręczniki akademickie oraz komiksy.

Jak się do tego zabrać? Całkiem prosto. Na stronie podajemy numer ISBN, po którym zostanie sprawdzone czy dana książka interesuje sklep i ile mogą na za nią zaoferować. Następnie ustalamy dogodny dzień , w którym przyjedzie do nas kurier. Kurier jest wysyłany na koszt sklepu, a do nas należy tylko zapakować i przekazać paczkę z książkami. 
Po otrzymaniu książek są one weryfikowane ręcznie przez pracowników. Jeżeli wszystko się zgadza ustalona wcześniej kwota zostaje przelana na nasze konto. 


Trochę żałuję, że po przejściu rok temu na e-booki pozbyłam się ( główne oddałam do biblioteki ) swoich książek. Zostały mi tylko takie, z którymi na pewno się nie rozstanę ( sentyment). W innej sytuacji na pewno skorzystałabym z możliwości odsprzedaży ich właśnie w taki sposób. Przy okazji trochę by się zarobiło na nowe książki ;) Jak Wam podoba się wizja sprzedania książek online? Czy należycie do chomików książkowych i każdą traktujecie jak swoje dziecko upychając je wszędzie w domu? A może należycie do kategorii czytelników, którzy odrobinę rozsądniej zapatrują się na kolekcjonowanie różnych pozycji? Czy skorzystalibyście z skupu książek online? 

Pozdrawiam.
Malinka M.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka