Odszkodowania, czy warto o nie walczyć?

Cześć!

W dzisiejszym poście porozmawiamy o odszkodowaniach. Jest wiele firm które oferują nam ubezpieczenia od nieszczęśliwych zdarzeń czy kłopotów zdrowotnych. Ubezpieczyć możemy niemal wszystko od sprzętu AGD, przez bliskie nam przedmioty, telefony po ubezpieczenia zdrowotne, od kradzieży, wypadków po ubezpieczenia zdrowotne. Ba! Aktorzy, sportowcy, muzycy potrafią ubezpieczyć swój głos czy daną część ciała :)  Na przykład Beata Kozidrak swego czasu ubezpieczyła głos na 4 ml złotych! Wszystko zależy więc od tego co nam jest potrzebne i ile mamy pieniążków na składki.


Ubezpieczając cokolwiek liczymy na to, że firma którą wybraliśmy jest godna zaufania i w razie nieszczęścia nie będzie sprawiała większego kłopotu z wypłatą odszkodowania. A firmy bywają niestety różne, warto więc przed podpisaniem umowy popytać wśród znajomych czy poszukać opinii o danej firmie na portalach internetowych. 

Możemy się starać o wypłatę odszkodowania na przykład w przypadku zalania mieszkania przez sąsiadów ( moja mama w tej chwili właśnie jest w takiej sytuacji, zalane ma dekodery i telewizor ) . W przypadku wypadku samochodowego, kiedy ktoś z personelu szpitalnego na przykład popełni błąd medyczny czy w przypadku kradzieży.


Skupmy się na kwestii odszkodowania związanego z błędami medycznymi.
Błędem lekarskim ( medycznym) określa się sprzeczne z zasadami wiedzy medycznej i nauki postępowanie w zakresie, jaki jest dostępny lekarzowi. Podlega pod to określenie również zaniechanie udzielenia pomocy pacjentowi. 

Sprawy  odszkodowania z tytułu błędu medycznego nie są łatwe i potrafią się ciągnąć latami. Warto więc, będąc w takich sytuacjach sięgać po pomoc wykwalifikowanych firm. Osoby zajmujące się tym posiadają odpowiednią wiedzę nie tylko prawną ale i medyczną. Zawsze jest to większa szansa na pozytywne zakończenie, zwykle nierównej walki z szpitalem czy lekarzem. Choć żadna kwota tak naprawdę nie jest w stanie zrekompensować nam stałej utraty zdrowia czy życia kogoś bliskiego to mimo to warto walczyć, choćby po to aby taki delikwent nie popełnił kolejnego błędu kosztem zdrowia czy życia innych ludzi.

Nikomu nie życzę znalezienia się w sytuacji, w której musiał by walczyć o odszkodowanie. Nie istotne czy z tytułu kradzieży, wypadku czy wspomnianego błędu lekarskiego. Nie mniej, jeżeli kiedykolwiek spotka mnie taka sytuacja, w której firma będzie robić przeszkody w uzyskaniu zadośćuczynienia, to na pewno nie będę próbowała podejmować się tego sama i sięgnę po pomoc profesjonalistów.


Pozdrawiam.
MalinkaM


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka