Jak powstaje grawer?

Cześć!

Każdy z nas słyszał o grawerowanych prezentach, prawda? A zastanawialiście się kiedyś "jak to jest zrobione" ? W jaki sposób powstaje taki precyzyjny napis na przykład na delikatnym złotym łańcuszku bądź zegarku? Jakie urządzenie służy do cięcia laserowego pozwalającego na umieszczenie na dowolnym produkcie naszego indywidualnego tekstu? Cięcia laserowe to nowoczesna metoda obróbki różnych materiałów dająca efekty podobne do obróbki mechanicznej. Najważniejsza różnica polega na stosowaniu innego czynnika tnącego. W przypadku laserów jest to gorący płomień oraz gaz techniczny o dużej czystości. Rozróżniamy trzy metody cięcia w zależności od urządzenia: metoda spalania, sublimacji oraz stapiania.
Takim urządzeniem do cięć jest ploter laserowy, który pozwala na trwałą, sprawną i bezdotykową obróbkę materiału.

Producenci i sprzedawcy muszą najpierw sporo zainwestować w taki sprzęt. Koszt takiej maszyny to od kilku aż do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Myślę jednak, że przy takim popycie jaki trwa na produkty personalizowane, wydatek ten zwraca się w dość szybkim czasie. 
Swoja drogą to wcale nie taki głupi pomysł na biznes. Prawda? :)


Dobrej jakości wycinarka laserowa to koszt ok 3000 zł. W tej cenie możemy dostać maszynę , która będzie sprawnie grawerowała w drewnie, szkle czy też w tworzywach sztucznych.  Są to odpowiednie plotery laserowe dla początkujących.
Maszyny służące do pracy z metalem oraz kruszcami szlachetnymi są odpowiednio droższe. Służą też osobą , które posiadają doświadczenie w takiej pracy. Decydując się na kupno takiego plateru ważna jest też jego moc. Sprzęt o mocy 40 W jest tańszy od takiego o mocy 130 W. 

Wiemy już więc dzięki jakiej maszynie możemy zamówić, choćby z okazji Dnia Babci i Dziadka np. zegarek z wygrawerowaną dedykacją czy popularne ostatnio statuetki z drewna i szkła. 

Pozdrawiam.
Malinka M


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka