Rolety w oknach.

Cześć!

Okna to nasze małe, prywatne "wizjery na świat". Dzięki nim w naszych domach, biurach i ogólnie pomieszczeniach w których spędzamy czas, mamy zapewniony stały dostęp naturalnego światła. Możemy też zerkać przez nie na aktualnie podjadające ziarna i słoninki ptaszki, jeżeli mamy szczęście to na zieleń drzew, parków albo też podglądać rytm pulsującego miasta. Okna mamy różne - szklane, plastikowe, małe, duże, kwadratowe i prostokątne....Dbamy o nie, myjemy ( to nie prawda , że tylko dwa razy do roku - na Wigilię i Wielkanoc ;) ) , przystrajamy. Większość z nas upiększa okna tradycyjnymi firankami, których wybór jest przeogromny. Możemy też dodatkowo używać w tym celu rolet. Taka roleta zazwyczaj jest wykonana z materiału i umieszczona na kasecie z prowadnicą bądź bez prowadnicy. Możemy wybierać pośród mnóstwa kolorów oraz wzorów. Dlatego też takie rolety spokojnie mogą nam zastąpić firany, zazdrostki czy sztory. Podobnie jak wspomniane firanki dobrze dobrana i założona roleta będzie piękną ozdobą naszego okna, a z drugiej strony pomoże chronić naszą prywatność przed wścibskimi sąsiadami czy też zwyczajnie - chronić będzie przed nadmiarem światła słonecznego w dzień i lampami ulicznymi w nocy. 

Możemy zastosować rolety standardowe oraz typu dzień - noc, które będą pięknie prezentować się na  naszych oknach i sprawdzą się o każdej porze dnia i nocy. Natomiast do sypialni dobrym wyborem będą rolety zaciemniające, które zapewnią nam komfort spania.


Dla mnie osobiście problemem były prowadnice. Tzn. nie stosowałam dotąd rolet w swoim domu, ponieważ nie mogłam znaleźć odpowiedniego rozmiaru ( moje okna mają dziwne wymiary) a  dodatkowo przerażała mnie wizja montażu. Co innego kiedy ma się w domu zaradnego Dobromira, który potrafi robić te wszystkie proste, męskie rzeczy - mnie niestety trafiło się kompletne beztalencie w tej kwestii więc podejrzewam, że zadanie polegające na zamontowaniu rolet spadło by na mnie.
Ale, ale do czego zmierzam? Otóż są rolety bez prowadnicy - takie które po prostu się przykleja do okna! I to zdecydowanie jest opcja dla mnie i cel na nowy rok - kupuję i montuję rolety ! Jest też dodatkowy plus rolet - zaciągnięte ukrywają brudne okna :D Duży wybór rolet znajdziecie na stronie https://rolety.eu/pl/12-rolety-w-kasecie-pcv-bez-prowadnic gdzie w sklepie Rolety.eu przy zakupach powyżej 300 zł mamy darmową wysyłkę. 

A czy Wy macie w swoich domach rolety w oknach? Podobają Wam się same rolety jako ozdoba oraz ochrona czy też stawiacie na firanki? 

Pozdrawiam.
Malinka M

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka