Błędy lekarskie - gdzie uzyskać pomoc ?

Cześć!

Wiele razy słyszymy o różnych sytuacjach, w których ktoś przypłaca zdrowiem bądź nawet życiem błędy lekarskie. Oczywiście wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i naszym prawem jest popełniać błędy, jednak są sytuacje w których takowych nie powinno być, a osoby , którym powierzamy nasze zdrowie i życie to specjaliści. Jednak co zrobić kiedy okazuje się, że straciliśmy nogę przez błędną decyzję lekarza? Co zrobić kiedy umiera nam ktoś bliski ponieważ lekarz nie udzielił mu pomocy na czas? Co zrobić kiedy my, bądź ktoś nam bliski doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku błędu lekarskiego? Mój dziadek był trzy lata leczony na nawracające przeziębienie - zmarł na raka. Choć było to dawno to osobiście mam żal do lekarza, bo może gdyby nie zmarnowane trzy lata jeszcze by żył? Wiele słyszymy historii, w których rodziny są zrozpaczone ponieważ wydarzyła się tragedia i ktoś stracił trwale zdrowie bądź nawet życie.
Błąd medyczny, nazywany też błędem lekarskim jest rozumiany, jako postępowanie sprzeczne z zasadami nauki i wiedzy medycznej w zakresie, jaki jest dostępny lekarzowi.

Nic nie przywróci nam trwale zdrowia jeśli np. straciliśmy kończynę, nic też nie przywróci życia naszym bliskim. Jednak nie oznacza to, że powinniśmy siedzieć w kacie i płacząc godzić się z powstałą sytuacją. Jeśli do tragedii doszło w wyniku błędu lekarskiego możemy a nawet wręcz powinniśmy starać się o odszkodowanie. 
Jak każda sytuacja związana z uzyskaniem odszkodowania za błędy medyczne wymaga nieco wiedzy i obeznania w wypełnianiu odpowiednich wniosków, pukania do konkretnych drzwi. Jako przeciętny Kowalski tak naprawdę w większości nie posiadamy wiedzy gdzie i jak się w takich sytuacjach zwrócić. I tu pojawiają się firmy, które pomagają nam załatwić takie roszczenia. 


Przykładem firmy, która pomaga w uzyskaniu odszkodowania za błędy lekarskie jest kancelaria / Ośrodek Pomocy Poszkodowanym. Jest to zespół specjalistów i radców prawnych z wieloletnich doświadczeniem. Do każdej sprawy podchodzą indywidualnie a ich pomoc jest dopasowana na miarę naszych możliwości i potrzeb. Sprawy związane z odszkodowaniem w wyniku błędu medycznego są delikatne i trudne dla klientów, dlatego pracownicy Praw Pacjenta podchodzą do klienta z empatią, współczuciem i wyrozumiałością. 


Korzystając z usług kancelarii możemy uzyskać odszkodowanie min. za :
- błąd przy porodzie
- niedotlenienie dziecka w ciąży
- odszkodowanie za błąd medyczny/lekarski
- wypadki w gospodarstwie rolnym
- odszkodowanie za pobyt w szpitalu
- zadośćuczynienie za błąd medyczny/lekarski
- produkt niebezpieczny

Oczywiście nie życzę nikomu konieczności dochodzenia odszkodowania za błąd medyczny, jednak jeśli zdarzy się nam taka sytuacja dobrze wiedzieć że należy nam się rekompensata finansowa oraz , że mamy gdzie się zwrócić o pomoc w jej uzyskaniu.

Pozdrawiam.
Malinka Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka