Sprzątajmy naturalnie.

Cześć.

Nie wszyscy lubimy wykonywać obowiązki domowe. Mało kto lubi samo sprzątnie, prawda ? 
Ja powiem Wam tak - lubię porządek ale nie lubię sprzątać. 
Niestety nie da się wykluczyć z naszego codziennego życia porządków, nie da się żyć bez sprzątania.

Osobiście uważam, że grunt to odkładać co się da swoje miejsce, brudne ciuchy wrzucać do kosza na pranie, zgarniać okruszki zaraz po jedzeniu, zmywać naczynia po skończonym posiłku i prać codziennie. Ale aby tego się trzymać potrzeba czasu, samodyscypliny i odrobiny szczerych chęci.  Niestety w moim domu nieco tego wszystkiego brakuje. 


Tak więc jak ustaliliśmy sprzątać należy i potrzebne są do tego specjalne środki - mop, miotła, odkurzacz, ścierki, szmatki i co ważniejsze - detergenty. Te ostatnie pomagają nam w walce z uporczywym brudem i plamami. Odświeżają, czyszczą i sprawiają że ten przykry obowiązek jest nieco lżejszy w wykonaniu.

Niestety większość środków czystości składa się z chemicznych składników, pomagających usuwać zabrudzenia. Jednak nie koniecznie są one odpowiednie i przyjazne środowisku oraz nam samym. Ile razy mieliście suchą skórę po czyszczeniu czegoś mleczkiem ? Ile razy dostaliście wysypki po użyciu proszku/płynu do prania ? Jestem pewna też że nie jedno z Was miało choć raz w swoim życiu wysypkę na skórze po jakimś środku do sprzątania.  Ja też nie jestem wyjątkiem. Po wspomnianym mleczku miałam przez ostatnie kilka tygodni tak suchą i pomarszczoną skórę na dłoniach że było mi je wstyd pokazywać. 
Oczywiście możemy przy tym używać rękawiczek, ale po pierwsze ja nie lubię i nie umiem sprzątać w rękawiczkach i robię to tylko kiedy już naprawdę muszę. Po drugie zaś czy środki czystości musza być silnie chemiczne? Nie muszą - są już dostępne na rynku produkty do sprzątania ekologiczne, nie zawierające mocnych, chemicznych składników. Znajdziemy już naturalne środki czystości , które sprawdzą się równie dobrze jak te już nam znane, ale będą przy tym bezpieczne dla nas, dla planety i nie będą szkodzić alergikom. 


Produkty do sprzątania BIO to między innymi środki do prania, zmywania i sprzątania. 
Oferują je takie marki jak GRON BALANCE, ETAMINE DU LYS, ONLYECO czy ECO BLU.

Ciekawostką są dla mnie produkty służące do mycia owoców i warzyw. Przyznaję, że dotąd nie spotkałam się z takimi płynami. Na przykład marka BENTLEY ma w swojej ofercie  płyn do mycia sałat, owoców i warzyw. 
Taki płyn pozwala na usuniecie zanieczyszczeń z świeżych owoców i warzyw. Środek ten zabija bakterie takie jak E-coli, Salmonella i Listeria.
Wypłukuje on z roślin pozostałości chemicznych nawozów  i pestycydów. Przyznacie, że jest to całkiem przydatny produkt, prawda?

Nasza planeta nie ma z nami lekko, codziennie dokładamy jej wpuszczając w glebę i atmosferę coraz więcej chemicznego syfu i śmieci. Dlatego też, nie tylko w trosce o nas samych ale też o nasze miejsce na ziemi warto wybierać świadomie również takie produkty jak środki czystości. Jeżeli mamy możliwość wybrać produkty ekologiczne, naturalne , BIO to sięgajmy po nie. 

Pozdrawiam.
Malinka M. Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka