Odblaski

Cześć!

Noce długie, dni krótkie a jak jeszcze pogoda nie dopisze to już całkiem wydaje nam się że cały dzień ciemno za oknem.
Cóż, jak to mówią "taki mamy klimat", taka pora roku. Dłuższe noce sprawiają jednak, że w wielu kwestiach mamy ograniczona widoczność. Z perspektywy choćby kierowcy czy pieszego korzystającego z przejścia na pasach słaba widoczność jest nie tylko uciążliwa ale wręcz niebezpieczna. 

Podobnie jest z różnymi  obiektami - w nocy stają się słabo albo wręcz zupełnie niewidoczne. 
Jak możemy wpłynąć na poprawę widoczności ? Możemy, a nawet powinniśmy stosować różnego rodzaju odblaski. Sprawdzi się tu kamizelka odblaskowa, taśma fluorescencyjna  i rożnego rodzaju odblaski umieszczone w wybranym miejscu.
Samej taśmy mamy kilka rodzai jak na przykład taśma odblaskowa, taśma ostrzegawcza z foli pet czy taśma mikro pryzmatyczna. 

Na ten przykład umieszczona w odpowiednim miejscu taśma fluorescencyjna nie tylko zapewni nam bezpieczeństwo ale też posłuży jako swoiste dodatkowe źródło światła.
Taśma taka sprzedawana jest na metry, można ją kupić w wielu sklepach za niewielkie pieniądze.
Można wykorzystać ją przy oznaczaniu drogi bądź różnych przedmiotów. Zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy na pewno docenią zalety takiego produktu.

Pamiętajmy więc że zawsze warto dbać o to abyśmy  my sami, nasi najbliżsi oraz różne przedmioty czy drogi ( choć by na naszą posesję) były zawsze dobrze widoczne. Dlatego warto zaopatrzyć się w materiały odblaskowe. 

Pozdrawiam.
Malinka M.

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka