Przeczytane w czerwcu i lipcu.

Cześć!

Czerwiec i lipiec minęły mi zbyt szybko. W lipcu podjęłam pracę przez co czas na czytanie drastycznie się skurczył. W związku z tym nie zaliczyłam zbyt wielu książek w ostatnim czasie ( chyba żeby zaliczyć regulaminy itp. :) ).Jako, że w lipcu zabrakło mi czasu na publikację czytelniczych pozycji czerwca a w lipcu przeczytałam ich bardzo mało to połączę dziś te dwa miesiące.


Tytuł: " Kółko się pani urwało"
Autor : Jacek Galiński
Kategoria: Kryminał

Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do sąsiada z góry, faceta bez nogi. Nie ma mowy, tego munduru mu nie przepuści. Postanawia policzyć się z nim sama. Okazuje się jednak, że facet bez nogi został zamordowany, a ona sama jest pierwszą podejrzaną. Nie pozostaje jej nic innego, jak chwycić rączkę wiernego wózka zakupowego i rozpocząć własne śledztwo.

Warszawskie bandziory, strzeżcie się! Nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora!


Zabawna, ciekawa, intrygująca książka oraz starsza pani, czyli główna bohaterka. Jeżeli lubicie sarkastyczny humor i lekkie kryminały to ta książka jest dla Was.

Tytuł: " Dzikie Dziecko Miłości"
Autor: Aneta Jadowska
Kategoria: Fantastyka i sci-fi

W Thornie grasuje zabójca. Masowe groby na terytorium wilków rzucają podejrzenia na kogoś z ich stada. Tyle że przy jednym z ciał znaleziono dokumenty Darii, młodziutkiej wampirzycy.
Kim właściwie jest Daria? Jaki jest jej udział w tych zabójstwach?
Namiestniczka Dora Wilk i Roman, lokalny książę wampirów, jednoczą siły i gromadzą ekipę do zadań specjalnych.
Wiedźma, wampir, szaman, nekromantka i patolożka, która próbuje się pogodzić ze swoją magiczną naturą – to brzmi jak początek niezłej afery… a nawet nie dotarliśmy do miodożerów!
Gęsta intryga, kryminalne śledztwo, skomplikowane relacje i niezmiennie spora dawka humoru.

Co tu dużo mówić, jestem fanką Dory Wilk więc moja opinia może być tylko jedna - kolejne cudowne przygody mojej ulubionej postaci kobiecej Anety Jadowskiej.
Jeżeli znacie Dorę z poprzednich książek autorki to koniecznie sięgnijcie po Dzikie dziecko miłości. Jeżeli nie znacie , sięgnijcie również a bardzo prawdopodobne że zapragniecie poznać ją bliżej. 

Tytuł: "Siostra Księżyca. Cykl Siedem Sióstr. Tom 5"
Autor: Lucinda Riley
Kategoria:Fantastyka i sci-fi

Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała – opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie. Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku – starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady.

W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą – największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć.

Śledzę losy Siedmiu tytułowych sióstr sięgając po każdą kolejną wydaną książkę. Nie jest to typowy klimat fantastyki i sci - fi jaki przewija się w większości czytanych przeze mnie książek. Nie mniej bardzo podoba mi się ta seria a "Siostra Księżyca" ma nawet pewne elementy fantastyk i poniekąd czarów. 
Polecam Wam cała serię ze względu nie tylko na samą akcję ale też na piękne, wciągające historie opisujące przeszłość rodzin każdej z sióstr. Są chyba nawet bardziej wciągające niż losy obecne dziewcząt ;) 

Tytuł: "Gdzie diabeł nie może"
Autor: Dorota Ostrowska
Kategoria :  Fantastyka i sci-fi

W szpitalnej koszuli dziewczyna ląduje w ponurej poczekalni stacji kolejowej Nieba, która  ani trochę nie przywodzi na myśl przytulnego bujania na niebiańskim obłoku. I tu zaczyna się szereg perypetii. Nie będzie przesadą jeżeli napiszę, że Duszyczka stawia na nogi całe piekło, bo tam właśnie postanawia się udać w tylko sobie znanym celu.
Problem pojawia się, kiedy Duszyczka staje się obiektem westchnień szaleńczo zakochanego diabła, który ku jej niezadowoleniu zrobi wszystko, żeby ją zdobyć. Jak to się stało, że jednej, zabłąkanej niewieście udało się w samym piekle urządzić diabłom niezłe… piekło? Czy uda jej się uniknąć gorącego łoża Azazela, a może jednak ulegnie czarowi przystojnego jak diabli uwodziciela? Jedynym wyjściem jest przeniesienie się do miejsca gdzie diabeł mówi: czuj się jak u siebie,  oraz towarzyszenie Duszyczce.

Tytuł: "Gdzie diabeł nie może 2"
Autor: Dorota Ostałowska 
Kategoria : Obyczajowe i romanse

Kontynuacja przygód Duszyczki w zaświatach.

Wykorzystując w swojej książce wszelkie absurdy PRL, autorka maluje niezwykle barwne tło. Wplecenie magii mieszkańców zaświatów, wszelkiego typu aniołów diabłów i ich pomocników, wyraziste osobowości i cała gama intryg, sprawiają, że te relacje bez reszty wciągają czytelnika. Barwny, dowcipny język powoduje łatwość przemieszczania się wraz z Duszyczką po przedziwnych miejscach do których trafia, gnana emocjami.

Tytuł: "Nie moje niebo" 
Autor: Dorota Ostałowska 
Kategoria: Obyczajowe i romanse

„Nie moje niebo” to trzecia część przygód szalonej księgowej z powieści „Gdzie diabeł nie może”. Duszyczka, rozdzielona z ukochanym diabłem Azazelem, musi walczyć o przetrwanie w pełnym przemocy mieście Ameryki Południowej. Uciekając przed nieznanym przeciwnikiem, ma do pomocy tylko piekielnego komandosa niskiej rangi i psychopatycznego diabła. Czy i tym razem uda jej się uniknąć mordercy?Tytuł: "No to pięknie"
Autor: Dorota Ostałowska 
Kategoria: Obyczajowe i romanse

„No to pięknie” jest czwartą częścią przygód szalonej księgowej z powieści „Gdzie diabeł nie może”. Wzajemna fascynacja Duszyczki i Azazela, niezrozumiała dla reszty rezydentów piekła, trwa, dopóki diabeł nie zawiedzie jej zaufania. Dziewczyna porzuca go i próbuje ułożyć sobie życie na nowo, choć powracające, mściwe demony chcą ją unicestwić. Bukmacherzy w zaświatach przyjmują zakłady, jak długo kochankowie wytrzymają bez siebie i czy diabłu uda się odzyskać ukochaną.


Powyższe cztery pozycje to seria przygód Duszyczki. Przyznaję, ze początkowo oceniałam ją niesprawiedliwie. Po przeczytaniu kilku rozdziałów "Gdzie diabeł nie może" pomyślałam, że to słaba podróba "Ja diablica" Katarzyny Bereniki Miszczuk, którą swoją drogę serdecznie Wa polecam.
Szybko jednak zmieniłam zdanie, ponieważ z każdą kolejną stroną przygody Duszyczki wciągały mnie coraz bardziej. 
Jest to zabawna, lekka, wciągająca książka o przygodach w zaświatach, robieniu piekła w piele, przystojnych ( choć nie tylko) diabłach i piekielnych zawirowaniach miłosnych. 

Tytuł: "Wiedźma"
Autor: Anna Sokalska
Kategoria:  Fantastyka i sci-fi

Obłożona klątwą Wiedźma Jasna budzi się z długiego snu. Wyrwana ze swoich czasów, samotna i pozbawiona mocy, pragnie zemścić się za dawne krzywdy. Spotyka na swej drodze zmorę-uciekinierkę, szamana z przypadku i  anioła niezadowolonego z nowych obowiązków. Każdy z nich zmaga się z cieniami przeszłości, a Los wciąga ich w nieoczywistą rozgrywkę o ludzkie dusze i przygotowania do końca świata.

Wiedźmy i demony, wilkołaki i łapiduchy, szamani i anioły śmierci – postaci ze słowiańskich legend i wierzeń całego świata spotykają się we współczesnym Wrocławiu, tworząc niezwykłą wizję Wieloświata. Dawne historie odżywają po wiekach w nowych kształtach, a uśpione moce wypełniają ulice miast XXI wieku. Na Ślęży, w dawnym miejscu słowiańskiego kultu, gdzie niegdyś starły się siły niebios i piekieł, ponownie otwiera się przejście między światami.

Wybrałam tę pozycje po tytule i opisie które jak nic sugerują wszystko to co lubię. Jak się okazało książka była dość interesująca aczkolwiek czuję pewien niedosyt. Myślę, że to bardziej książka dla młodzieży niż żadnych krwi, czarów, magii i innych dziwnych rzeczy i postaci czytelników. Moim zdaniem mało przygód, mało magii, zabrakło mi tego WOW, które sprawiało by że nie mogę się doczekać kiedy znowu po nią sięgnę. 

To by było na tyle. Podzielcie się ze mną informacją na temat tego co Wy przeczytaliście w ostatnim czasie. 

Pozdrawiam.
Malinka M. 

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka