Porozmawiajmy o whisky bo jak mieć kaca to po czymś zacnym !

Cześć!

Będąc dziećmi chcieliśmy być dorośli bo dorosły nie musi chodzić spać po dobranocce i może do późna "bawić" się na dworze. Będąc nastolatkami chcieliśmy być dorośli bo...? Nie ma co kryć, duża część ( jeśli nie wszyscy tak naprawdę w jakimś stopniu) w tym nastoletnim wieku chciała być dorosła ponieważ mając te wyśnione 18 lat można było już oficjalnie kupować alkohol. Prawda? ;)
I właśnie o alkoholu dziś porozmawiamy. I to nie o byle jakim , bo jak ja to mówię "jak już mieć kaca to po czymś zacnym " ;) Dlatego też opowiem Wam co nieco o dobrej whisky.

Co to jest dobra whisky?


Whisky to z języka gaelickiego "woda życia " . Jest to napój alkoholowy powstający z destylacji zacieru zbożowego i poddawany dojrzewaniu w drewnianych, dębowych beczkach. Najczęściej jest produkowany w Irlandii, Szkocji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Mianem dobrej whisky określić można alkohol który jest wart swojej ( nie małej) ceny. Najdroższe whisky nazywane jest maltem bądź single maltem. Określenia te oznaczają, że alkohol powstał z jednego rodzaju słodu i nie był mieszany.

W naszym kraju najczęściej kupowany jest alkohol typu blended. Kupujemy whisky nie sprawdzając i tak naprawdę nie zdając sobie sprawy z tego czy jest to prawdziwa szkocka whisky czy też pochodząca spoza Szkocji whiskey. Pomiędzy tymi dwoma określeniami są drobne różnice - whisky produkowany jest z dominacją składników zbożowych – jęczmienia z dodatkiem torfu natomiast whiskey natomiast zawiera substraty kukurydziane.

Jeśli chcemy poznać po raz pierwszy głębię smaku prawdziwej whisky postawmy na whisky mieszaną. Taki alkohol nadaje się na prezent oraz sprawdzi się na imprezach zarówno solo jak i jako składnik drinków.Ten rodzaj whisky nazywany jest właśnie single malt i tworzy szerokie grono rodzajów trunków, wśród których każdy znajdzie coś odpowiadającego swoim kubkom smakowym. 

Gdzie znaleźć dobrą whisky?

Najlepiej w DOBRYCH sklepach, w tym internetowych. Przykładem takowego jest sklep internetowy FORFITER, w którym znajdziemy cała gamę szlachetnej whisky. W FORFITER znajdują się znane i lubiane blendy jak  Johnnie Walker, Ballantine's, Grant's czy Chivas Regal. Osobiście bardzo lubię smak Grrant'sa i Chivas Regal i (odpukać w niemalowane) nie miewam po nich kaca ;) 
Po za oczywistymi oczywistościami znajdą tam również coś dla siebie prawdziwi smakosze tego popularnego, wytrawnego alkoholu. Słodkawe, kwiatowo - owocowe whisky z regionu Speyside, morskie i dymne rozmaitości Highlands , cytrusowe posmaki Lowlands czy ciężkie torfowe produkty z rewirów Islay - każdy znajdzie coś co będzie mu odpowiadało smakowo. 
W przypadku problemów z wyborem trunku odpowiedniego na prezent czy też dla siebie pomogą w nim wyspecjalizowani doradcy. Specjaliści w sklepie FORFITER fachowo doradzą która whisky będzie odpowiednia jako prezent a która powinna nam smakować.

Sklep FORFITER ma bardzo duży wybór whisky ( aż 34 strony z produktami!). Ceny wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy za butelkę tego złotego raju dla kubków smakowych. Znajdziemy tam PASSPORT SCOTCH WHISKY za 42,99 zł oraz DALMORE 40YO WHISKY  za bagatela 30 500 zł!
Jak widać rozpiętość cenowa jest bardzo duża.W samym sklepie FORFITER  natomiast znajdziecie również inne alkohole oraz dział z butelkami o nietypowym kształcie. Coś idealnego na prezent , a jak wiadomo pomysłów na prezenty w zanadrzu nigdy nie za wiele:) 
Na przykład PANTOFELEK BIAŁY LIKIER ŻURAWINOWY w cenie 79,99 zł 


Nie powiem, że nie lubię bo lubię dobry alkohol. Lubię i cenię smak whisky i choć jeśli nie wygram w lotka to nie będzie mi dane w życiu posmakować wersji za 30 tysięcy to po ten w bardziej przyziemnych cenach sięgam chętnie. A jakie Wy lubicie trunki wysokoprocentowe? Czy odpowiada Wam smak whisky? Wolicie "solo" czy też jak na kobietę przystało z colą i lodem? Piszcie śmiało. 

Pozdrawiam.
Malinka

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka