Węże przemysłowe.

Cześć!

Budując dom czy nawet robiąc gruntowny remont mieszkania potrzebujemy wielu różnych produktów. Nie tylko farby, kafelki, panele ale również produkty typowo budowlane stają w kręgu naszych zainteresowań. Podczas wymiany instalacji ( gazowej, wodnej, różnego rodzaju nadmuchów ) będziemy potrzebować różnorakich węży. I właśnie na wężach dziś się skupimy.


Na rynku znajdziemy wiele takich produktów. Wybór mamy w zależności od tego do czego będą nam potrzebne. Uniwersalne węże spokojnie nadadzą się do przesyłu zarówno cieczy, gazu jak i sprężonego powietrza.  Na przykład właśnie węże do powietrza wykonane są z gumy, miękkiego PCV, PA czy PU. Wśród takich węży znajdziemy takie którymi możemy przesłać nie tylko wspomniane sprężone powietrze ale również nieagresywną chemię czy wodę.

Producenci takich produktów oferują nam węże różnych wielkości, o różnej grubości ścianek i długości. Możemy wybierać wśród uniwersalnych oraz specjalistycznych. 

Na przykład wąż GST II BLACK 15 zrobiony jest z mieszanki gumy EPDM i wzmocniony przez syntetyczne włókna tekstylne. Możemy go użyć przy pracach w rolnictwie, budownictwie czy do narzędzi pneumatycznych. Jest odporny na mase olejową, ale nadaje się do przesyłania substancji chemicznych i wody. Pracuje w temperaturze od -40 C do +100 C

Z kolei wąż CASTOR NV 20 jest przeznaczony do lekkich chemikaliów, powietrza oraz zimnej i ciepłej wody. Składa się z gładkiej, antystatycznej gumy EPDM i jest wzmocniony oplotem tekstylnym. Może pracować w temperaturze od - 40 C do +120 C.


Wąż do powietrza REFITTEX CRISTALLO stosowany jest do sprężonego powietrza, płynnych i półpłynnych produktów spożywczych ( beztłuszczowych ) , środków ochrony roślin, chłodziw i lekkich chemikaliów. Zalecany jest jednak przede wszystkim do cieczy przy podwyższonym ciśnieniu roboczym.
Zrobiony jest z przeźroczystego, uplastycznionego PCV i wzmacnia je potrójna przędza poliestrowa.
Jego temperatury pracy to od - 10 C do +60 C.

Jak widzicie wybór jest duży i warto zwracać uwagę na każdy szczegół takiego produktu, ponieważ nie każdy nadaje się do "wszystkiego". Co więcej dobór nieodpowiedniego węża i podłączenie go do urządzenia o wyższej niż zalecana temperatura pracy może być zwyczajnie niebezpieczne.

Pozdrawiam.
Malinka M.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Malinkowy Świat © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka